online szolgáltatás

A LiteraTúra mobil alkalmazás és a hozzá kapcsolódó webes felület fejlesztőiként olyan lelkes olvasókat szeretne a Qulto csapat megszólítani, akik a magyar szépirodalom kedvelőjeként, olvasásélményeik  alapján szívesen töltenének fel egy központi tudáshálóba irodalmi művekhez – a cselekmény, az író vagy egy karakter révén – kapcsolódó valós helyszíneket.

A koronavírus okozta egészségügyi veszélyhelyzetben sem hagytuk magukra hűséges olvasóink többezres táborát. Honlapunkon #maradjotthon #olvassotthon cím alatt szolgáltattunk 2020 márciusától friss információkat az otthonról elérhető könyvekről, filmekről, folyóiratokról, hasznos adatbázisokról, online könyvtári játékokról. A távoli elérésű oldalak népszerűsítésén túl igyekeztünk saját tartalmakkal is a könyvtárhasználókat segíteni. Ezekből emelünk ki néhányat.

A Genius Savariensis Alapítvány 2013 őszén indította útjára Genius Savariensis Szabadegyetem elnevezésű programját. Az alapítvány célként fogalmazta meg az élethosszig tartó tanulás támogatását, az önképzés segítését.

Sorozatunk első részében már készítettünk egy gyűjtést azokról a hasznos és érdekes lehetőségekről, melyeket tavaly márciusban már működtettek, vagy a megváltozott helyzetre való tekintettel gyorsan reagálva elindítottak a könyvtárak, azért, hogy folyamatosan fenn tudják tartani veletek a kapcsolatot, illetve kielégítsék a szórakozási és kulturális igényeket.

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség koordinálásával a hazai könyvtárak sokféle ötlettel készülnek az Internet Fiesta eseményeire 2021. március 18-25 között. A kialakult járványügyi helyzet miatt azonban a programokra ismét az online térben kerül sor.

Másfél éve lettünk kollégák Zsoltival a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtárban, ahol kiderült, hogy egyívásúak vagyunk, vagyis hamar meglett a közös hang. Úgy gondoltuk, ideje leszámolni azokkal az előítéletekkel, hogy egy könyvtár unalmas, a könyvtárosok sótlan, szürke, stb. alakok, és elindítottuk a Könyvtári Hírmondó címen futó hosszabb-rövidebb filmjeinket.

Könyvátvételi pont a százhalombattai városi könyvtárban

Néhány héttel ezelőtt a nemzeti könyvtárban végeztünk egy országos felmérést, melyben a magyarországi és a határon túli magyar könyvtárakat kérdeztük meg azzal kapcsolatban, hogy ők hogyan tudták fenntartani a kapcsolatot veletek, olvasóikkal a koronavírus-járvány kitörése óta.

Több mint 2600 digitalizált hangfelvétel vált szabadon hozzáférhetővé a nagyközönség és a kutatók számára az Országos Széchényi Könyvtár legújabb, Hangtár elnevezésű digitális adatbázisában. A 2021.

A könyvtár különleges helye ízekre szabdalt világunknak: kapu a munka, a tanulás, a kikapcsolódás és a társadalmi érintkezés világára. Könyvtárhasználóink nem feltétlenül csak a könyvekhez ragaszkodnak, hanem válaszokat keresnek, kérdéseket fogalmaznak meg a mindannyiunkat körülvevő világról.

Új szolgáltatás indult a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos Gyerekkönyvtárában! Személyre szabottan ajánlanak könyveket az érdeklődőknek!

A kormányzat november 2-án meghozott határozata alapján, a könyvtárak egész területén a látogatás teljes időtartama alatt kötelező a hatodik életévét be nem töltött kiskorú kivételével mindenkinek a szájat és az orrot eltakaró maszk viselése, továbbá a látogatók kötelesek egymástól 1,5 méter távolságot tartani. Egyébiránt valamennyi esemény (pl.

Tudományos ismeretterjesztő podcast műsort indított a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár. A műsor az AudMax nevet kapta, az egyetem főépületében található Auditorium Maximum után.  



Kérdezd
a könyvtárost!