nyereményjáték

A nemzeti könyvtár a Budapest 150 – Könyvfőváros 2023 programsorozat keretében Kultúrtörténeti ínyencségek az Országos Széchényi Könyvtár állományából címmel 2023-ban három alkalommal irodalmi vacsoraestet szervez.

A Budavári Palotában, a nemzeti könyvtárban egy tartalmában és megjelenítésében is különlegesen izgalmas kiállítás látható Esszencia címmel, amely a beiratkozott olvasók és a játékosok számára ingyenesen látogatható. Nézze meg a kiállítást, válaszolja meg a kapcsolódó kvízkérdéseket, és nyerjen kétszemélyes belépőt a vacsoraestre!

Forrás és részletek: https://oszk.hu/rendezvenyek/exkluziv-irodalmi-vacsoraest-3

A LiteraTúra mobil alkalmazás és a hozzá kapcsolódó webes felület fejlesztőiként olyan lelkes olvasókat szeretne a Qulto csapat megszólítani, akik a magyar szépirodalom kedvelőjeként, olvasásélményeik  alapján szívesen töltenének fel egy központi tudáshálóba irodalmi művekhez – a cselekmény, az író vagy egy karakter révén – kapcsolódó valós helyszíneket.

Székely Aladár felvétele

Születésnapi nyereményjátékunk 4. feladatában a magyar irodalom egyik kimagasló alakját rejtettük el maszk alá. A választásunk azonban nem véletlenül esett a címben is említett, többek által kitalált személyre. Az alábbi cikkben az ő életéről, tevékenységéről és könyvtári vonatkozásáról hoztunk nektek néhány érdekességet.

Korábbi cikkünkben már említettük, hogy az oldal 1 éves fennállása alkalmából nyereményjátékot hirdettünk Facebook oldalunkon. Az egyik kérdésre reflektálva, hoztunk nektek egy gyűjtést néhány személyről, akik valamilyen más tevékenység miatt váltak híressé, de pályafutásuk során könyvtárban is tevékenykedtek.

A Könyvtárak.hu márciusban ünnepli 1 éves fennállását, s ez alkalomból szeretnénk titeket játékra invitálni Facebook oldalunkon és megmutatni nektek a könyvtárak kincseit, érdekességeit.