gyermekeknek

Virtuális sportolási lehetőségnek adott otthont júliusban a gyékényesi könyvtár, mely ösztönzőleg hat az otthoni, egyéni, vagy akár csoportos tornázáshoz.

Olajágat tartó galamb - a békevágy jelképe

Amikor a gyermek kérdez és mi válaszolnánk…

Szak- és szépirodalmi válogatás bátorságról, félelemről, életről és halálról, békéről és háborúról, gyermekjogról, bátorító és féleleműző népmesékről.

Rendhagyó a formája, de a tavalyi sikeres szervezés után idén ismét online versmondó versenyt hirdet a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára a magyar költészet napjára.

Az esztergomi Helischer József Városi Könyvtár a járvány idején is kedveskedik a legkisebbeknek. A gyermekkönyvtárosok az óvodás korosztály számára Mese Szelencéket válogatnak össze, melyek mesekönyveket és ismeretterjesztő olvasmányokat tartalmaznak.

A pilisi Kármán József Városi Könyvtár és Közösségi Ház a Gubányi Károly Általános Iskolával közösen, idén 5. alkalommal szervezi meg a Baranyi Ferenc Szavalóversenyt, ezúttal a COVID-19 járvány miatt online formában.

A versenyre általános iskolások mellett, ebben az évben már középiskolások és felnőttek is jelentkezhetnek.

Új szolgáltatás indult a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos Gyerekkönyvtárában! Személyre szabottan ajánlanak könyveket az érdeklődőknek!

A karácsony az év egyik legmeghittebb ünnepe, amire mindig nagy figyelmet szentelünk. Így természetesen nem kerülhető el a gyermekeknek szánt tökéletes mese vagy regény megválasztásának témája sem.

A magyar népmeséket 2005 óta a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére ünnepeljük meg szeptember 30-án.

Kedves szülők! Elérkezett ez a várva várt nap is, amikor csemetétek először foglalja el helyét az iskolapadban. Minden bizonnyal energiával megtelve, tele tudásvággyal, tenni akarással vág neki az első tanévnek. Hamarosan minden osztály elkezd megismerkedni a számokkal és a betűkkel, amely csillapíthatatlan vágyat kelthet bennük, a könyvek világa felé.

Július 30-án ünnepeljük a barátság világnapját. A barátság nemzetözi megünneplésének ötlete Paraguayból származik, majd az Egyesült Nemzetek Szervezete 2011-ben nyilvánította nemzetközi nappá.

A gyerekek számára a nyár a nagy kalandok ideje. Kalandozni azonban nem csak fizikai, hanem szellemi és érzelmi értelemben is lehet és kell is. Ennek nagyszerű eszköze a könyv és az olvasás. Nyári könyvajánlónkkal szeretnénk hozzájárulni ehhez az élményhez, és segíteni a választást a szülőknek és gyerekeknek egyaránt. Igazi, életre szóló kalandokat kívánunk!