rendezvény

A nemzeti könyvtár 2022. november 25-én ünnepli alapításának 220. évfordulóját, amiről rendezvénysorozattal emlékezik meg. Ennek részeként, a jubileum alkalmából, Esszencia címmel nyílik meg november 24-én az Országos Széchényi Könyvtár első nagyszabású állandó kiállítása.

Virtuális sportolási lehetőségnek adott otthont júliusban a gyékényesi könyvtár, mely ösztönzőleg hat az otthoni, egyéni, vagy akár csoportos tornázáshoz.

Sok szeretettel várunk Minden Kedves Érdeklődőt Vezekényi Fanni meseíró, illusztrátor német-magyar kétnyelvű mesekönyvének dedikálással egybekötött bemutatójára! A mesekönyvhöz mindkét nyelven hanganyag is társul.

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár által szervezett programsorozat célja az Amerikai Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolat megerősítése irodalmi, zenei és képzőművészeti területek kiemelésével. A programok és rendezvények ezen kulturális tényezők egymásra gyakorolt hatását és jelenlétét mutatják be.

A koronavírus járvány idején a könyvtáraknak is felelős döntéseket kell hozniuk a kór terjedésének megállítása és az olvasók, valamint a lakosság egészségének megőrzése érdekében. Vajon melyik intézmény hogyan kezeli a kialakult helyzetet?