mese

Sok szeretettel várunk Minden Kedves Érdeklődőt Vezekényi Fanni meseíró, illusztrátor német-magyar kétnyelvű mesekönyvének dedikálással egybekötött bemutatójára! A mesekönyvhöz mindkét nyelven hanganyag is társul.

A Családi hét magazin 2021. január 4-i adásának első felében Ivády Zsuzsa műsorvezető a mesepedagógiáról folytatott beszélgetést Bajzáth Máriával a Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely vezetőjével, programgazdájával. A párbeszéd során főként arról volt szó, hogy a felnőttekre milyen hatással van a módszertan.

A magyar népmeséket 2005 óta a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére ünnepeljük meg szeptember 30-án.

Július 30-án ünnepeljük a barátság világnapját. A barátság nemzetözi megünneplésének ötlete Paraguayból származik, majd az Egyesült Nemzetek Szervezete 2011-ben nyilvánította nemzetközi nappá.

A gyerekek számára a nyár a nagy kalandok ideje. Kalandozni azonban nem csak fizikai, hanem szellemi és érzelmi értelemben is lehet és kell is. Ennek nagyszerű eszköze a könyv és az olvasás. Nyári könyvajánlónkkal szeretnénk hozzájárulni ehhez az élményhez, és segíteni a választást a szülőknek és gyerekeknek egyaránt. Igazi, életre szóló kalandokat kívánunk!

Bár idén elmarad a megszokott gyermeknapi forgatag, de a kicsiknek nem kell izgalmas és tartalmas programok nélkül tölteniük ezt a hétvégét. A szabadban futkározás után jól fog esni pihenésképpen egy mese a könyvtárostól, alkotás otthon talált alapanyagokból, vagy a nagyobbaknak egy kvízjáték.