OIK

Sok szeretettel várunk Minden Kedves Érdeklődőt Vezekényi Fanni meseíró, illusztrátor német-magyar kétnyelvű mesekönyvének dedikálással egybekötött bemutatójára! A mesekönyvhöz mindkét nyelven hanganyag is társul.

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár által szervezett programsorozat célja az Amerikai Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolat megerősítése irodalmi, zenei és képzőművészeti területek kiemelésével. A programok és rendezvények ezen kulturális tényezők egymásra gyakorolt hatását és jelenlétét mutatják be.

Számtalan cikk, tanulmány, kutatás állítja középpontjába a nyelvtanulást, amely napjaink egyik legnépszerűbb hobbija. Az agykutatások szerint egy új nyelv elsajátítása serkenti az agyműködést, új kapcsolódási pontokat létesít az agysejtek között, ezáltal lassítja az öregedési folyamatokat, hozzájárul az intelligencia megőrzéséhez, empátia növeléséhez.

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár idén 15. alkalommal Műfordítás-pályázatot hirdet műfordításkötettel nem rendelkező műfordítók számára. A pályázat ebben az évben a Wunderbar Fesztivál partnerprogramja.