irodalom

A LiteraTúra mobil alkalmazás és a hozzá kapcsolódó webes felület fejlesztőiként olyan lelkes olvasókat szeretne a Qulto csapat megszólítani, akik a magyar szépirodalom kedvelőjeként, olvasásélményeik  alapján szívesen töltenének fel egy központi tudáshálóba irodalmi művekhez – a cselekmény, az író vagy egy karakter révén – kapcsolódó valós helyszíneket.

A Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ országos szépirodalmi pályázatot hirdet Gödöllői Irodalmi Díj néven, melynek témája: "Kifogások".

Irodalomterápiás foglalkozás indult az Országos Idegennyelvű Könyvtárban. Mivel ilyenkor az önismeret van előtérben, valamint a beszélgetések egy-egy irodalmi mű vagy műrészlet köré épülnek, így mindez Az én (b)irodalma fantázianevet kapta.

A Genius Savariensis Alapítvány 2013 őszén indította útjára Genius Savariensis Szabadegyetem elnevezésű programját. Az alapítvány célként fogalmazta meg az élethosszig tartó tanulás támogatását, az önképzés segítését.

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár idén 15. alkalommal Műfordítás-pályázatot hirdet műfordításkötettel nem rendelkező műfordítók számára. A pályázat ebben az évben a Wunderbar Fesztivál partnerprogramja.