FSZEK

2024 tavaszán a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) beiratkozott olvasói számára bevezeti a CloudLibrary (magyarul Felhőkönyvtár) elnevezésű elektronikuskönyv- és hangoskönyvkölcsönző szolgáltatását. Az új szolgáltatás révén a könyvtár olvasói már nemcsak szakkönyvekhez, hanem kortárs és szórakoztató irodalomhoz, valamint bestsellerekhez is hozzájuthatnak e-könyv formában, akár otthonról, távoli eléréssel is, a nap 24 órájában. Annak érdekében, hogy az e-könyv-kölcsönzési szolgáltatást a FSZEK használóira szabottan, az igényeiket, szükségleteiket és olvasási szokásaikat figyelembe véve tudja bevezetni, 2024. február 29. és március 14. között a könyvtár honlapján kérdőív segítségével előzetes kutatást indított.
Forrás: https://www.ki.oszk.hu/hir/konyvtartudomanyi-szakkonyvtar/tavasztol-24-oraban-var-felhokonyvtar

Virágágy, mely a Magyar Hiszekegy sorait és a kettős térképet ábrázolja

Idén 101 éve történt a magyarság legnagyobb tragédiája, a trianoni békediktátum. Nemzeti gyásznappal emlékezünk az alkalomra, amikor az első világháborút lezáró Párizs környéki békeszerződések rendszerének részeként, a háborúban vesztes Magyarország és a háborúban győztes antant szövetség hatalmai között létrejött a békeszerződés.

Korábban már többször is írtunk a mozgókönyvtárakról. Ezekből az írásokból kiderült, hogy általában autóbuszokon és teherautókon szállítják a könyveket a használóknak, de ha körülnézünk a nagyvilágban a különböző földrajzi adottságokhoz igazodva számos más formája is megjelent ennek a szolgáltatásnak.

A Családi hét magazin 2021. január 4-i adásának első felében Ivády Zsuzsa műsorvezető a mesepedagógiáról folytatott beszélgetést Bajzáth Máriával a Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely vezetőjével, programgazdájával. A párbeszéd során főként arról volt szó, hogy a felnőttekre milyen hatással van a módszertan.