pedagógusoknak

Flandria (Belgium) - 1. világháború

Nemzetközi tendencia, hogy a könyvtárak egyre gyorsuló ütemben digitalizálják egyedi és felbecsülhetetlen értékű gyűjteményeiket, amelyeket ezután tematikus adatbázisokba rendezve tesznek elérhetővé a nagyközönség számára.

Napjainkban egyre fontosabb a könyvtárak társadalmi szerepvállalása. A személyes jelenlét helyett domináns lett a távhasználat, a tantermen kívüli oktatás.

Kedves pedagógusok, könyvtárostanárok, (gyermek)könyvtárosok!

A gyermek- és ifjúsági irodalom könyves piaca hatalmas és olyan, mint egy labirintus: könnyen eltévedünk a könyvek özönében....

International School Library Month

2008 óta ünnepeljük az Iskolai Könyvtárak Világhónapját. Minden év októberében az International Association of School Librarians (IASL) arra buzdítja a világ összes iskolai könyvtárosát, hogy ünnepelje meg a világhónapot, amihez módszertani tippeket is adnak, de könyvjelzőcserére és Skype beszélgetésre is lehetőséget biztosítanak a világ egy távoli országában lévő iskolai könyvtárral.

Az olvasásnak számos jó hatása van. Nemcsak tudásunkat, tájékozottságunkat fejleszthetjük vele, hanem egész személyiségünk is fejlődik. Így egész gyermekkortól kezdve meghatározó szerepet játszik az életünkben, többek közt formálva és javítva a szókincset, a gondolkodásmódot, a fantáziát, a koncentrációt, az erkölcsöt és az önértékelést.

A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny az egyetlen könyvtárhasználati területen működő  országos tehetséggondozó tanulmányi verseny. Döntőjének időpontja hagyományosan április.

Gyerekek

Az egészségügyi veszélyhelyzetben eltöltött hetek múlásával sokaknak egyre jobban hiányoznak könyvtárának megszokott szolgáltatásai. Ahogy cikkünk első részében arról már hírt adtunk, szerencsére a könyvtárosok nem tétlenkednek.

Az online tudástár megalkotását a jelenlegi nehéz időszak hívta életre: az óvodapedagógusok és az óvodások személyes kontaktus nélkül kénytelenek eltölteni az óvodai élet hétköznapjait.