A Fotótér, a Földabrosz, a Plakáttár, a Régi Ritka
A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára a Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégia keretében három digitális könyvtári tartalmat hozott létre egy hosszú munka eredményeként. Az oldalak, amelyeknek elsődleges célcsoportja a középiskolás diákok, illetve Szeged története iránt érdeklődők, nem csupán ismeretterjesztő anyagokat kínálnak, hanem játékos feladatokon keresztül a megszerzett tudás elmélyítését is biztosítják
Nemzetközi tendencia, hogy a könyvtárak egyre gyorsuló ütemben digitalizálják egyedi és felbecsülhetetlen értékű gyűjteményeiket, amelyeket ezután tematikus adatbázisokba rendezve tesznek elérhetővé a nagyközönség számára.
A németországi Universitätsbibliothek Würzburg 2019-ben ünnepelte alapításának 400. évfordulóját, 2018-ban ezért közösségi adománygyűjtő projektet kezdeményeztek a veszélyeztetett állapotban lévő régi könyvek megmentésére. Az öregdiákok egyesületének körében indított kampánynak hála 2019-ben már ki tudták állítani a restaurált köteteket, az adományozók pedig egyedi ajándékokban részesültek.
Németországban 2014 óta rendeznek „kulturális hackathonokat”: olyan vállalkozó kedvű informatikai fejlesztők szállnak minden évben versenybe, akik a különböző alkalmazások, alkalmazásprogramozási felületek (API) és egyéb virtuális projektek révén valami újat hoznak ki a nyílt hozzáférésű és szabadon felhasználható digitális kulturális örökségből és azok metaadataiból. Az adatok és dokumentumok újrahasznosítása, újszerű kontextusba helyezése révén nemcsak a közönséget sikerül megmozgatni, de a közgyűjteményekben őrzött kincsek is újra bekerülhetnek a kulturális vérkeringésbe.
Az Arcanum Adatbázis Kft. és a magyar könyvtárak, múzeumok és levéltárak együttműködésében nem mindennapi digitális szolgáltatással gazdagodott a hazai közgyűjteményi szféra a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával végzett közgyűjteményi digitalizálások közzétételének céljával.
Az Európai Unió által finanszírozott Europeana projekt célja, hogy egy felületen összegyűjtse az „öreg kontinens” digitális kulturális javait. A többmillió tételt tartalmazó gyűjtemény európai levéltárak, múzeumok és könyvtárak digitalizált állományából származik.
A MaNDA adatbázisa a magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, valamint kulturális és oktatási intézményeinek, az Országos Kulturális Digitalizációs Közfoglalkoztatású Programban digitalizált kulturális javait teszi közzé.
A Magyar Digitális Képkönyvtár (MDK) az Országos Széchényi Könyvtár és 48 hazai könyvtár együttműködésében létrejött digitális képgyűjtemény. Az MDK célja, hogy a magyar vagy magyar vonatkozású közkincs képanyagot a lehető legszélesebb körben közzé tegye.
2004-ben a Magyar Elektronikus Könyvtáréhoz hasonló rendszerezési elvvel és megjelenéssel, új gyűjteménnyel bővült az Országos Széchényi Könyvtár digitális szolgáltatása.
Az Országos Széchényi Könyvtár által már több mint 20 éve működtetett Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) a legrégebbi hazai nyilvános elektronikus könyvgyűjtemény.
A Digitális Képarchívum (DKA) a harmadik elektronikus gyűjtemény az Országos Széchényi Könyvtár és a MEK Egyesület együttműködésében a könyveket gyűjtő Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) és az időszaki kiadványokat nyilvántartó Elektronikus Periodika Archívum (EPA) mellett.