A MaNDA adatbázisa a magyarországi múzeumok, könyvtárak, levéltárak, magángyűjtemények, civil szervezetek, valamint kulturális és oktatási intézményeinek, az Országos Kulturális Digitalizációs Közfoglalkoztatású Programban digitalizált kulturális javait teszi közzé.
2013-tól országszerte több mint 180 kulturális intézményben indult meg a közfoglalkoztatottak alkalmazása az országos digitalizálási feladatok támogatására. A munkájuk eredményeképpen létrejött hatalmas mennyiségű tartalom került a MaNDA adatbázisba. Az országos munka koordinálását a Forum Hungaricum Nonprofit Kft. látja el budapesti központjából, 2017-től összhangban az Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégiával, amelynek célja, hogy a közgyűjteményi tartalmak minél szélesebb körben legyenek elérhetők a nyilvánosság számára.
A MaNDA nyitóoldaláról a lap felső részén található keresőmezőből érhető el az adatbázis felülete. A megőrzött dokumentumok lehetnek képi, szöveges, audiovizuális, 3D-ben beszkennelt és hanganyagok. A gazdag tartalom szűrése lehetséges dokumentumtípus, elkészítés éve, szolgáltató intézmény, nyelv, felhasználást szabályozó licenc, célközönség, valamit információhordozó szerint. Ezen szűrési szempontok még tovább szűkíthetők címekre, tárgyakra, nevekre, korokra és helyekre, valamint a keresés is e mezők alkalmazásával pontosítható. A tartalmak tárgyát és forrását a programban résztvevő intézmények választják ki és határozzák meg a felhasználási jogosultságokat.
A MaNDA keződlapjáról elérhetők az archívum érdekes tematikus virtuális kiállításai is, igen szerteágazó témákat felölelve. A tájékozódást címkézés segíti. Országos aggregátorként a MaNDA exportálja gyűjteményének adatait az Europeana Alapítvány irányába, így járulva hozzá az Európai Digitális Könyvtár, az Europeana gyarapodásához.