digitális tanulás

Fedezd fel, ismerd meg a magyar történelem Aranybullához kapcsolódó hiteles tartalmait a székesfehérvári Vörösmarty Mihály Könyvtár munkájának köszönhetően.
Az archiválásra került jelentős mennyiségű dokumentum között találsz weboldalakat, blogokat, könyveket, disszertációkat, tudományos- és ismeretterjesztő tartalmakat egészen 2022. december 31.-ei időpontig bezárólag.

A Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára a Közgyűjteményi Digitalizálási Stratégia keretében három digitális könyvtári tartalmat hozott létre egy hosszú munka eredményeként. Az oldalak, amelyeknek elsődleges célcsoportja a középiskolás diákok, illetve Szeged története iránt érdeklődők, nem csupán ismeretterjesztő anyagokat kínálnak, hanem játékos feladatokon keresztül a megszerzett tudás elmélyítését is biztosítják

Az Informatikai és Könyvtári Szövetség koordinálásával a hazai könyvtárak sokféle ötlettel készülnek az Internet Fiesta eseményeire 2021. március 18-25 között. A kialakult járványügyi helyzet miatt azonban a programokra ismét az online térben kerül sor.