technológia

Németországban 2014 óta rendeznek „kulturális hackathonokat”: olyan vállalkozó kedvű informatikai fejlesztők szállnak minden évben versenybe, akik a különböző alkalmazások, alkalmazásprogramozási felületek (API) és egyéb virtuális projektek révén valami újat hoznak ki a nyílt hozzáférésű és szabadon felhasználható digitális kulturális örökségből és azok metaadataiból. Az adatok és dokumentumok újrahasznosítása, újszerű kontextusba helyezése révén nemcsak a közönséget sikerül megmozgatni, de a közgyűjteményekben őrzött kincsek is újra bekerülhetnek a kulturális vérkeringésbe.

A Rhode Island-i Egyetem mesterséges intelligencia (MI) laborja 2018 szeptemberében nyitotta meg kapuit. Az egyetemi könyvtárban létesített labor fő célja, hogy megismertesse, oktassa a hallgatókat és a nyilvánosságot egyaránt a gyorsan fejlődő MI iparágról, valamint, hogy vitákat kezdeményezzen a technológiával kapcsolatosan felmerülő társadalmi és etikai kérdésekről.