használóképzés

Az Amerikai Könyvtárak Egyesülete (ALA) elnöksége 2019-ben négy nemzetközi könyvtári projektet díjazott, melyek középpontjában olyan témák álltak, mint a fenntarthatóság, a menekülteknek vagy a katasztrófa sújtotta övezeteknek nyújtott könyvtári szolgáltatások, a játékos mobilalkalmazások vagy a titkosított böngészők telepítése a felhasználói számítógépekre.

Az Amerikai Könyvtárak Egyesülete (ALA) éves konferenciáján immár több mint tíz éve díjazza a leginnovatívabb könyvtári projekteket a világ minden tájáról.

A Texas állambeli Frisco könyvtárában high-tech kölcsönzési szolgáltatás hódít. Egyre több és több könyvtár honosít meg korszerű technológiát alkalmazó közösségi alkotótereket, azonban Friscóban már a makerspace házhoz megy, kölcsönözhető Maker Kitek formájában.

A könyvtár és a szerelem elsőre talán kicsit szokatlan szókapcsolat, legtöbbünknek a szerelmes könyvek, a könyvtári terek által nyújtott találkozási lehetőségek, esetleg mint egy randevú helyszíne jöhet szóba. Pedig néhány amerikai könyvtár, felismerve használóik igényeit, már szolgáltatást is épített arra, hogyan tudná támogatni az idősebb korosztályt a párkeresésben.