A friscói könyvtárban dolgozók úgy vélik, hogy a mesterséges intelligencia ismerete kritikus fontosságú készségévé fog válni a következő generációknak, ezért mindent elkövetnek azért, hogy szolgáltatásaik révén már minél kisebb korban megismerjék a technológia alapjait.
A Frisco Közkönyvtár már négy éve kölcsönzi az úgynevezett Maker Kiteket. Ezek szórakoztató elektronikát tartalmazó, a könyvtár 3D-s nyomtatóival készített vízálló dobozok, tartalmuk 150 féle módon variálható eszközkészlet. Robotikai kitek, forrasztásmentes áramkörök, 3D-s nyomtatáshoz, programozáshoz és Dolgok Internetéhez (IoT) illeszkedő készletek képezik a kínálatot. Egy újabb makerspace készlet a Google AIY Voice hangfelismerő rendszerét használja. Ennek alapját egy Raspberry Pi miniszámítógép és egy hangszóró képezi, amely így gyakorlatilag egy otthon is összeállítható, hangvezérléssel működtethető okoshangszórót képez. Ezeknek a készleteknek a kölcsönzése inspirál hasonló eszközök házilagos készítésére, tanulási segédletet és alkotási sikerélményt biztosítva hozzá.
A high-tech eszközök kölcsönzése nem lehet igazán hatékony specifikus képzések nélkül, ezért a könyvtárban alapszintű mesterséges intelligenciával foglalkozó tanfolyamokat szerveznek. Könnyen elsajátítható Python programnyelven gyakorolják a hangfelismerés és egyéb célú kódolás alapjait.
A szolgáltatás nagy népszerűségre tett szert, sokan ily módon ismerték meg a programozás és a mesterséges intelligencia olyan távoli tudományos-fantasztikumnak tűnő, holott már a hétköznapokban is jelen lévő technológiájának alapjait.