KTE

Ezeket a kérdéseket már alsó tagozattól egészen a felsőoktatásig gyakran teszik fel a diákok, amikor beadandó dolgozatot, projektmunkát, kiselőadást, szakdolgozatot készítenek.

Te is ezen diákok közé tartozol? Tőled is kérdezik ezt a diákok vagy a gyermeked?

A címben szereplő kérdés egyre gyakrabban hangzik el. Különösen azoktól, akik nem járnak könyvtárba. A kérdés talán még ismerősebb lehet, ha így fogalmazzuk meg: Miért van még könyvtár, amikor van internet? Vannak akik értetlenül állnak az előtt, hogy 4000 év alatt miért nem halt még ki.

International School Library Month

2008 óta ünnepeljük az Iskolai Könyvtárak Világhónapját. Minden év októberében az International Association of School Librarians (IASL) arra buzdítja a világ összes iskolai könyvtárosát, hogy ünnepelje meg a világhónapot, amihez módszertani tippeket is adnak, de könyvjelzőcserére és Skype beszélgetésre is lehetőséget biztosítanak a világ egy távoli országában lévő iskolai könyvtárral.