gyermekkönyvtár

Rendhagyó a formája, de a tavalyi sikeres szervezés után idén ismét online versmondó versenyt hirdet a Csorba Győző Könyvtár Körbirodalom Gyermekkönyvtára a magyar költészet napjára.

Az esztergomi Helischer József Városi Könyvtár a járvány idején is kedveskedik a legkisebbeknek. A gyermekkönyvtárosok az óvodás korosztály számára Mese Szelencéket válogatnak össze, melyek mesekönyveket és ismeretterjesztő olvasmányokat tartalmaznak.

A Családi hét magazin 2021. január 4-i adásának első felében Ivády Zsuzsa műsorvezető a mesepedagógiáról folytatott beszélgetést Bajzáth Máriával a Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely vezetőjével, programgazdájával. A párbeszéd során főként arról volt szó, hogy a felnőttekre milyen hatással van a módszertan.

A karácsony az év egyik legmeghittebb ünnepe, amire mindig nagy figyelmet szentelünk. Így természetesen nem kerülhető el a gyermekeknek szánt tökéletes mese vagy regény megválasztásának témája sem.

Kedves szülők! Elérkezett ez a várva várt nap is, amikor csemetétek először foglalja el helyét az iskolapadban. Minden bizonnyal energiával megtelve, tele tudásvággyal, tenni akarással vág neki az első tanévnek. Hamarosan minden osztály elkezd megismerkedni a számokkal és a betűkkel, amely csillapíthatatlan vágyat kelthet bennük, a könyvek világa felé.

Bár idén elmarad a megszokott gyermeknapi forgatag, de a kicsiknek nem kell izgalmas és tartalmas programok nélkül tölteniük ezt a hétvégét. A szabadban futkározás után jól fog esni pihenésképpen egy mese a könyvtárostól, alkotás otthon talált alapanyagokból, vagy a nagyobbaknak egy kvízjáték.

Több okból is találkozhatunk az ember legjobb barátjával a könyvtárban: segítő kutyaként, terápiás kutyaként, de az állatok az olvasásfejlesztésben is nagy szolgálatot tehetnek. Egy Massachusetts állambeli iskolai könyvtárban is sikeresen működik immár két éve egy kutyás program, melynek során a gyerekek találkozhatnak a kutyákkal, és fel is olvashatnak nekik.

Az Idaho állambeli Meridian Library District „Tiny Library”, azaz Kicsi Könyvtár elnevezésű új fiókkönyvtára egy átalakított, mindössze 30 négyzetméteres hajókonténerben nyitotta meg kapuit a legkisebbek számára.