Minősített Könyvtár Cím és Könyvtári Minőségi Díj

2020. november 18. 13:45

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a 33/2017 (XII. 12.) EMMI rendelet alapján, 2020-ban is pályázatot hirdetett a Minősített Könyvtári cím és Könyvtári Minőségi Díj elnyerésére.

Minősített Könyvtár címet azok a könyvtárak kaphatnak, melyek magas színvonalú szakmai munkájuk mellett, a könyvtári minőségirányítás módszereinek folyamatos alkalmazásával működtetik szolgáltatásaikat, és jelentős eredményeket érnek el a szervezetfejlesztés területén is.

Könyvtári Minőségi Díjat azoknak a már Minősített Könyvtár címmel rendelkező könyvtáraknak adományozzák, amelynek munkatársi elköteleződésen és folyamatos fejlesztésen, javításon alapuló kiemelkedő innovációit a könyvtárhasználók elégedettsége, a partnerek véleménye is alátámasztja.

2020-ban Minősített Könyvtár címet nyertek:

• Balassi Bálint Megyei Könyvtár (Salgótarján)
  • Deák Ferenc Megyei és Városi Könyvtár (Zalaegerszeg)
  • Egressy Béni Városi Könyvtár (Kazincbarcika)
  • Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ
  • Méliusz Juhász Péter Könyvtár (Debrecen)
  • Mogyoróssy János Városi Könyvtár (Gyula)
  • Mórahalom Város Önkormányzat Tóth Menyhért Városi Könyvtár- és Közösségi Ház
  • Óbudai Platán Könyvtár
  • Városi Könyvtár Lenti

2020-ban Könyvtári Minőségi Díjat nyert:

• Békés Megyei Könyvtár (Békéscsaba)

A könyvtárak a pályázatban foglaltak szerint pályázati anyagaikat feltöltik honlapjukra, és az megjelenítésre kerül a Könyvtári Intézet oldalán is.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Képgaléria:

A tartalmat beküldte: a Könyvtári Intézet Könyvtári Minőségfejlesztési Osztálya

Tetszett ez a hír? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Feliratkozom