Üzleti tudományok

A Debreceni Egyetem Könyvtárának másfél milliónál is több plakátot és aprónyomtatványt tartalmazó állománya teljes 20. század reklámvilágából, alkalmazott grafikai terméséből, film- és színházi plakátjaiból ad ízelítőt. 

A Ford Művek és Galamb József neve a Ford T-modell révén kapcsolódott elválaszthatatlanul össze. A T-modell tervezése 1907-ben kezdődött és 1908 októberében készült el. Az egyszerűen kezelhető és megbízható konstrukció illetve a kedvező ár annyira megnyerte a vevők tetszését, hogy a típust 1927-ig gyártották. Ebből az olcsóvá lett személygépkocsiból 1927-ig több mint 15 millió példány készült.

"... a virágzásnak mellőzhetetlen föltétele" - Emlékek a Szegedi Kereskedelmi és Iparkamara múltjából című kiállítással a szegedi Somogyi Könyvtár a szervezet kezdeti időszakának, alapításának állít emléket. A 2010-ben megvalósított kiállítás anyagából készült digitális tartalom. 

1950. május 9-én, a hidegháború által jellemzett nemzetközi helyzetben Robert Schuman nyilatkozata jelentette a közösségi Európa létrejöttéhez vezető első lépést. A francia külügyminiszter új, nemzetek feletti szervezetet kívánt létrehozni annak érdekében, hogy Franciaország és Németország között olyan közös szén- és acélpiac jöjjön létre, amely más európai országok előtt is nyitva áll.

A Központi Statisztikai Hivatal Könyvtára számos tudásbázissal áll a használói rendelkezésére, amelyekben digitalizált dokumentumok, statisztikai kiadványok, elemi adatok válnak böngészhetővé, kutathatóvá. A Népszámlálási digitális adattárban a népszámlálási adatokat tanulmányozhatja az érdeklődő. Az adatbázis tartalma hozzáférhető a Hungaricana portálon is.

A Központi Statisztikai Hivatal Könyvtára számos tudásbázissal áll a használói rendelkezésére, amelyekben digitalizált dokumentumok, statisztikai kiadványok, elemi adatok válnak böngészhetővé, kutathatóvá. A Statisztikai Tudásbázisban a Magyar Statisztikai Közleményeket és a Statisztikai Évkönyveket tanulmányozhatja az érdeklődő.

A Központi Statisztikai Hivatal Könyvtára számos tudásbázissal áll a használói rendelkezésére, amelyekben digitalizált dokumentumok, statisztikai kiadványok, elemi adatok válnak böngészhetővé, kutathatóvá. A Fényes Elek Tudásbázisban jeles statisztikusaink: Fényes Elek, Thirring Gusztáv, Buday László, Kőrösy József és Keleti Károly műveit tanulmányozhatja az érdeklődő.

A Digitália a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont digitális gyűjteményének, a 2002-ben alakult KlimoTheca-nak megújult felülete.

A honlapon a PTE egyetemi könyvtár digitalizált dokumentumaihoz nyerhetnek hozzáférést.

A PTE EK TK küldetésével összhangban a főbb céljaik közé tartozik, hogy

A Web Iskolai Könyvtár egy több mint 4000 tételt tartalmazó virtuális gyűjtemény. A közoktatásban az iskolai könyvtárak gyűjteményét és szolgáltatását bővíti. A képzést és a tanulást támogató magyar nyelvű, referensz internetes források adatbázisa, mely felhasználható az iskolai oktató-nevelő munka során.

A céh egy településen lakó és ugyanazon vagy hasonló mesterséget űző, termelő vagy szolgáltató kézműves iparosok gazdasági érdekvédelmi tömörülése. Az európai céheket a városfejlődés hívta életre a 11–12. században, amikor a mezőgazdaság és az ipar között kialakult munkamegosztás szükségessé tette a kézművesek érdekvédelmének megszervezését.

 A Hungaricana a korábbi, egymástól független, NKA-finanszírozású múzeumi, levéltári és könyvtári digitalizálási programoknak biztosít korszerű közös felületet.

Az Európai Unió által finanszírozott  Europeana projekt célja, hogy egy felületen összegyűjtse az „öreg kontinens” digitális kulturális javait. A többmillió tételt tartalmazó gyűjtemény európai levéltárak, múzeumok és könyvtárak digitalizált állományából származik.



Kérdezd
a könyvtárost!