Paddington itt és most. A Legsötétebb Peruból érkezett medve legeslegújabb kalandjai

Kiadó:
Kiadás éve:
Oldalszám:
169 p.
Méret:
20 cm
Illusztrátor:
Illusztráció:

A Peruból érkezett barna bundás, fekete fülű, „nagyon piciny”, „nagyon különös, ritka medve” története a Paddington pályaudvari peronon indul. Itt vonja magára Mr. és Mrs. Brown figyelmét, akik magukkal viszik otthonukba a szemmel láthatóan törődést igénylő emigráns jövevényt. Az illemtudó, figyelmes és mindenre kíváncsi kis medvét a Brown család tagjai, a szigorú házvezetőnővel, Mrs. Birddel az élen, hamar a szívükbe zárják, annak ellenére, hogy a kéz helyett mancsokkal rendelkező egyén számára nem könnyű boldogulni az emberek világában. Sajátságos észjárása, bumfordi alkata, „melléhallásai”, egy-egy adott szólásnak, szófordulatnak szó szerinti értelmezései mulatságos kalandokba sodorják, bármibe fog, bármerre is fordul meg: a piac parkolójában, Mr. Gruber, a kedves régiségkereskedő boltjában, a jótékonysági hangversenyen, a halloweeni délutánon, vagy az utazási irodában, ahonnan végül „kiteszik a szűrét”, mikor pénz nélkül karácsonyi világ körüli utat akar ajándékozni a családnak… Paddington kalandjainak magyarországi sikeréhez nagyban hozzájárul a Tandori Dezső fordításának köszönhető briliáns nyelvjáték.