Új hír/cikk beküldése a könyvtárak.hu-ra

A könyvtáraknak alkalmat biztosítunk a könyvtárak.hu-n hírek és cikkek publikálására. Ezt jó lehetőségnek tartjuk az egyes könyvtárak tevékenységeinek láthatóbbá tételére, és persze minél több értékes tartalom jelenik meg a felületen, a szolgáltatás úgy válik egyre értékesebbé a látogatók számára is.

A beküldött tartalmak moderálást követően jelennek meg a felületen, a tartalmi változatosságot és a hír időszerűségét figyelembe véve.

Amennyiben új hírt vagy cikket szeretne beküldeni, azt a következő felületen teheti meg: Hír beküldése

Az alábbiakban új hír/cikk beküldéséhez nyújtunk támpontot.

Formai követelmények:

• Terjedelem: legfeljebb 1-1,5 A4-es oldal
  • Az áttekinthetőség végett a szöveget érdemes bekezdésekkel tagolni.
  • A szemléltető képek növelik a tartalom élvezhetőségét. A képek legyenek jó minőségűek, min. 500px felbontásúak és természetesen jogtiszták, szabadon felhasználhatók.
  • Kérjük, ügyeljen a megfelelő forráshivatkozásra, a felhasznált forrásokat a "Kiegészítő információ" szövegdobozba kell beírni.

Tartalmi követelmények:

• Elsősorban olyan tartalmakat várunk, amelyek nem a szakmának, hanem a könyvtárhasználóknak és a kultúra iránt érdeklődőknek szólnak. Ennek megfelelően könnyed hangvételű, tegeződő formában írt, a nagyközönség érdeklődésére számot tartó hírekre, cikkekre számítunk.
  • A szöveg lehetőleg ne tartalmazzon szakkifejezéseket, szakmának szóló utalásokat.
  • Érdemes figyelemfelkeltő címet adni, és a cikk elejére rövid, néhány mondatos bevezetőt írni. Ez a rövid bevezető fog megjelenni a hír előnézetekor, amely egyben a törzsszöveg eleje is.
  • A beküldött tartalomhoz mindenképp csatolni kell egy kiemelt képet, amely a "Kép a hírhez" blokkban tud feltölteni.

Amennyiben kérdése lenne a beküldéssel kapcsolatban, kérjük, forduljon hozzánk a konyvtarak@oszk.hu e-mail-címen.