A tyúk, aki soha nem adta fel

Kiadás éve:
Oldalszám:
103 p.
Méret:
21 cm
Illusztrátor:
Illusztráció:

Hilda kicsi, barna tyúk pettyes tollakkal, Kishalom nevű faluban egy tanyán lakik. Hilda mindent megtenne, hogy eljusson Nagymalomba, ahol nagynénjének éppen most született öt kiscsibéje. Kitartóan, napokon keresztül próbál útnak indulni, átpréselve magát a sövényen, azonban kudarcba fordul minden próbálkozása. Első nap egy kukásautóra szállt fel, kis híján múlt, hogy oda nem veszett. Második nap egy tűzoltóautóval próbálkozott, harmadik nap a frissen kátyúzott úttestbe ragadt bele. Negyedik nap Parker kisasszony motorjára pattant fel, és Nagymalom helyett egy szénabálában kötöttek ki. Mikor végre ötödik nap eljut Emma nénihez, teljesen megváltozik az élete. Innentől kezdve már csak a kiscsibékre és a kotlásra tud gondolni, melynek Binner gazdáék nem örülnek. Azonban Hilda megtalálja a megfelelő megoldást, és Parker kisasszony segítségével hat kiscsibének ad életet. „Hilda ekkor már tudta, hogy végre saját, teljesen saját családja van!” A kedves történetet Anna Laura Cantone illusztrációi jelenítik meg.