Scientia Spatii - A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Bolyai János honlapja

Ez a funkció csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

Bejelentkezés

Bolyai János a magyar tudomány legnagyobb alakja, sokan azt tartják, ő a geometria Kopernikusza. Az 1831-ben megjelent huszonhat oldalas, röviden Appendix címmel emlegetett művében (mely atyja, Bolyai Farkas kétkötetes monumentális összefoglaló munkája, a Tentamen első kötete appendixeként jelent meg) korszakalkotó eredményt ért el, létrehozta az ún. nemeuklideszi geometriát. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Bolyai János honlapja az erdélyi matematikus életét és munkásságát mutatja be digitalizált dokumentumok, korabeli képek segítségével.

Tetszett ez a gyűjtemény? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Feliratkozom