Az orvoslás története Galenustól Herczel Fülöpig

Ez a funkció csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

Az orvoslás története Galenustól Herczel Fülöpig

A kiállításon a látogató nem tételesen összefoglalt orvoslástörténetet talál, hanem a gyógyítással, orvoslással, szülészettel, ápolással, egészséges életmóddal, táplálkozással, gyógytornával, gyógynövényekkel, közegészségüggyel, járványokkal, fürdőkkel és gyógyvizekkel, homeopátiás gyógymódokkal, gyógyszerészettel, kórházépítészettel kapcsolatos muzeális könyveket - tematikus csoportosításban. Ugyan a sok évszázad gyógyító gyakorlatát és tapasztalatát feltáró válogatás olykor riasztó képeket is mutat az eszközök kezdetlegessége vagy a ma már kuruzslásnak számító gyógyfőzetek, eljárások miatt, de leginkább arra mutat rá, hogy ’nincs új a Nap alatt’: más szavakkal, régies kifejezésekkel megfogalmazva, de ugyanazokkal a problémákkal foglalkoznak a könyvek és az orvosi tanácsok, amelyekkel a XXI. század embere és egészségügye is küszködik.
.

Tetszett ez a gyűjtemény? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Feliratkozom