Nefelé. Kalandos történet kedves és kedvetlen gyerekeknek

Kiadó:
Kiadás éve:
Oldalszám:
204 p.
Méret:
24 cm
Illusztrátor:
Illusztráció:

A hatéves Boldizsár egy szép napon elveszíti a kedvét, de annyira, hogy többé sehol sem találja. Az ő esetében nem múló rosszkedvről van szó, hanem arról, hogy nap mint nap morcos képpel mered maga elé, és semmiféle játékra nem kapható. Hiába próbálják meg szülei, nagyszülei és kis barátnője, az örökvidám Szofi felvidítani, Boldizsár kedve nem akar visszatérni. Időközben Szofi ágyánál megjelenik egy fölöttébb cserfes, tűzről pattant kis cseréptündér, Nefelé, aki felfedi Boldizsár rosszkedvének okát: minden ember mielőtt megszületik, választ magának egy útitársat, kísérőt vagy segítőtársat, egy cseréptündért, aki óvja a bajtól élete során, de csak addig, amíg el nem feledkezik róla. „Aki nem törődik a cseréptündérével, az nagy veszedelembe sodorja őt is, meg saját magát is. Mert a cseréptündérrel együtt az öröm és a jókedv is elpártol mellőle.” A kisfiú cseréptündére, Melankó a morcok fogságába került, így Boldizsár is elvesztette életerejét, jókedvét. Szofi és Boldizsár Nefelé irányításával útnak indulnak, hogy visszaszerezzék, és barátaik – a kivételes, kedves morc, Horgó, az öreg, ám tettre kész Lujza néni, a Nagy Rizsszemkönyvtár bölcs tudósa, Baubó – segítségével kalandos útjuk kedvező fordulattal zárul. Csíkszentmihályi Berta a szöveghez méltó rajzainak kíséretében a kedves, szép mesetörténetért az első kötetes Scheer Katalin 2006-ban elnyerte Az Év Gyermekkönyve-díjat.

Idézetek:

"1. fejezet
amelyben az a történet kezdődik el, amelyik a végén majd befejeződik
(ez egy ilyen köny)"

"Bízzunk mindent a véletlenre. Az ember folyton azt mondja: így vélem, meg amúgy vélem, pedig úgyis az történik, amit nem vél. Vagyis a véletlen."