Kaufmann Dávid és középkori héber kéziratgűjteménye a Magyar Tudományos Akadémia Keleti Gyűjteményében

Ez a funkció csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

Bejelentkezés

Kaufmann Dávid műveinek – nem teljes – bibliográfiája 546 tételből áll, amelyek közül a legelső 1872-ből származik. Fontosabb tanulmányait halála után három kötetben adták ki újra. Mintegy 12 önálló főművet alkotott. Működése igen szerteágazó, számos egymással nem mindig kapcsolatban álló területet ölel föl. Érdeklődésének a középpontjában a zsidó vallásfilozófia állott. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára virtuális kiállítása bemutatja Kaufmann Dávid életművét és tartalmazza öt kódex fakszimile kiadását.

Tetszett ez a gyűjtemény? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Feliratkozom