Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Digitális Könyvtára

Ez a funkció csak bejelentkezett felhasználóknak érhető el.

Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér Digitális Könyvtára

Digitális könyvtárunkat azzal a céllal hoztuk létre, hogy kulturális örökségünk Győr-Moson-Sopron megyére vonatkozó anyagai digitalizálási tervünknek megfelelően közvetlenül elérhetők legyenek. Arra törekszünk, hogy megyénk, településeink, irodalmi- és kulturális értékeink az érdeklődők számára gyorsan, megfelelő minőségben hozzáférhetővé váljanak. Könyvtárunk vállalja, hogy a megye könyvtárainak elektronikus könyvtára legyen, ahol megtalálhatók mindazok a könyvtári információk, amelyek a digitalizált formában elérhetők.

Digitalizált dokumentumaink adatbázisba szervezve, visszakereshetők, letölthetők, nyomtathatók saját célokra, a szerzői jogra vonatkozó szabályok betartásával. Az adatbázis – a rendszeresen folyó digitalizálási munka következtében – folyamatosan bővül: könyvek, folyóiratok, képeslapok, kisnyomtatványok és elektronikus dokumentumokat tartalmaz.

Tetszett ez a gyűjtemény? Iratkozz fel hírlevelünkre!
Feliratkozom