Könyvtár adatlap

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár VI/2. Terézvárosi Gyermekkönyvtár

Ingyenes alapszolgáltatások:
  • könyvtárlátogatás
  • a Könyvtár által kijelölt gyűjteményrészek helyben használata
  • az állományfeltáró eszközök használata (online katalógus)
  • információ a Könyvtár és a könyvtári rendszer szolgáltatásairól
  • könyvtári számítógépek használata az olvasójegy vonalkódjával
  • korlátlan idejű WiFi-használat nyitvatartási időben, saját eszközzel, az olvasójegy vonalkódjával
Főgyűjtőkörök: klasszikus és kortárs gyermekirodalom, ifjúsági irodalom, gyerekek nevelésével és fejlesztésével kapcsolatos felnőtt szakirodalom, gyermek és ifjúsági ismereterjesztő irodalom, hangoskönyvek, audiovizuális dokumentumok, nyelvkönyvek, adatbázisok, hetilapok, magazinok, folyóiratok, pedagógiai gyűjteményMellékgyűjtőkörök: idegen nyelvű gyermek- és ifjúsági irodalom, középiskolai tananyagban szereplő klasszikus és kortárs szépirodalomSzolgáltatás(ok):
Előfizetett vagy saját fejlesztésű adatbázisok:
  • ARCANUM Digitális Tudástár (ADT)
  • Digitalstand
  • Valamennyi, a FSZEK tagkönyvtáraiban elérhető adatbázis (http://www.fszek.hu/adatbazisok)
Az igénybevétel feltételei: Könyvtári tagságot bármely természetes vagy jogi személy személyes regisztrációval és beiratkozással létesíthet. Az intézmény további könyvtárai:
ID468

/konyvtar/?468/fovarosi-szabo-ervin-konyvtar-vi/2-terezvarosi-gyermekkonyvtar