Könyvtár adatlap

Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet, Dokumentációs Központ és Szakkönyvtár

Ingyenes alapszolgáltatások:
  • olvasóterem használata
  • online katalógus használata
  • folyóirat-olvasó
Főgyűjtőkörök: művészetek, 2. Zene és zenetudomány: zeneelmélet, zenetörténet, zeneszerzők és előadóművészek élete és munkája, népzene, hangszeres- és vokális műzene (különösen a balettzene, opera, operett, musical, társastáncok zenéje, jazz) - kivéve kották (ld. a főgyűjtőkörben)., 3. Néprajz: népszokások (különösen a népi játékok), népművészet (különösen a népviselet), divat- és öltözködéstörténet, etikett., 4. Színházművészet: dráma- és színháztörténet, drámaesztétika, rendezői és színészmesterség, színházi látvány, művészek élete, munkássága. - 5. Filmművészet és médiatudomány: filmtörténet, filmesztétika, művészek élete és munkái, médiaismeret. - 6. Képzőművészet: művészettörténet, művészek élete, mu, 6. A táncművészettel, tánctanítással, tánctudománnyal, koreográfusok és táncművészek életével és munkásságával kapcs. hazai kiadású v. hazai vonatkozású könyvtári dokumentumok, táncversenyek és előadások anyagai, továbbá - válogatva - a tánccal kapcsolatos külföldi kiadású könyvtári dokumentumok., a magyar nyelven megjelenő: - lírai, prózai és drámai antológiákat, - klasszikus és kortárs szerzők műveit, gyűjteményes köteteit, - népköltészet, meseirodalom azok gyűjteményes köteteit,Mellékgyűjtőkörök: az általános és szakmai tájékoztatáshoz szükséges hagyományos és elektronikus belföldi és külföldi információforrások, magyar nyelvű folyóiratok és hírlapok válogatvaSzolgáltatás(ok):
  • Online tájékoztatás
    vass.johanna@mma-mmki.hu; konyvtar@mma-mmki.hu
  • Adatbázisok, virtuális könyvtár, digitális tartalmak ajánlása
    vass.johanna@mma-mmki.hu; konyvtar@mma-mmki.hu
  • Kutatói kérésre cikkmásolatok (elektronikus), nyomtatott szakirodalom (gyarapítás vagy könyvtárközi kölcsönzés, külföldi kölcsönzés útján történő) beszerzése
  • MMA tagjairól készült portréfilmek, interjúk, székfoglalók megtekintési lehetősége
  • A Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet munkatársai tudományos tevékenységének regisztrálása az MTMT adatbázisában
  • Másolás, szkennelés
Előfizetett vagy saját fejlesztésű adatbázisok:
  • Academic Search Complete
  • Akadémiai Kiadó Folyóiratai, Akadémiai Kiadó MERSZ
  • Arcanum Digitális Tudománytár
  • JSTOR, ARTSTOR
  • Project Muse, Humanities
  • Szaktárs (Balassi, Gondolat, Kortárs, Kossuth, Kronosz, L’Harmattan, Napvilág, Osiris)
  • Tinta Kiadó SzóTudásTár
  • Typotex Interkönyv
ID5312

/konyvtar/?5312/magyar-m%C5%B1veszeti-akademia-m%C5%B1veszetelmeleti-es-modszertani-kutatointezet-dokumentacios-kozpont-es-szakkonyvtar