VARÁZSLATOS MESÉK ELEK APÓTÓL - Péntek esti mesék
A magyar kultúra szerves része a népmesék, mesék gazdag világa. A „nagy mesemondó”, Benedek Elek (1859.09.30.-1929.08.17.) író, újságíró, országgyűlési képviselőmeséi mindannyiunk kedvencei.
Látogassuk meg Elek apóval közösen a mesebeli országok csodálatos tájait,palotáit, varázskunyhóit, ismerkedjünk meg szépséges hercegkisasszonyokkal,királyfiakkal, rettenthetetlen lovagokkal, hatalmas óriásokkal, lángcsóvákat fújó sárkányokkal és még sok más különleges szereplővel a mesék álomszép világából!
Az otthoni képernyők elé várjuk a meseszerető gyerekeket, szülőket és nagyszülőket egy könyvtári mesés élményre. Már elérhetőek a honlapunkon és Facebook oldalunkon a mesék, amiket akár később, és többször is meg lehet nézni.
„Jézus tanítványa voltam. Gyermekekhez lehajoltam. A szívemhez felemeltem.Szeretetre úgy neveltem.” /Benedek Elek sírfelirata/
Kattintson a linkekre!
A csúnya királyfi és a szép királykisasszony: https://youtu.be/2fPA_P-Iqzk
A kis gömböc: https://youtu.be/SvTCdR87d64
A vén kutya: https://youtu.be/Lu5_bK3GLAc
Dolgozz, macska!: https://youtu.be/dWlEa6aMHtk
Wekerlei Könyvtár honlapja: https://uj.konyvtar.kispest.hu/
Wekerlei Könyvtár Facebook oldala: https://www.facebook.com/wekerleikonyvtar